Blog

Atak Chmielu ma 5 lat!

Atak Chmielu ma 5 lat!

28 marca 2011 roku ugotowaliśmy Atak Chmielu #1  Z pełną premedytacją użyliśmy amerykańskich odmian chmielu - w tym Citrę® i Amarillo® - przecierając szlak dla nowofalowych piw w Polsce. W ciągu 5 lat w browarze PINTA stworzyliśmy ponad 70 zupełnie nowych piw - zatem nie tylko Amercian IPA, ale też Double IPA, Oskoła Pszeniczne, Lichtenheiner, Oatmeal Stout, Pumpkin Ale, Sahti, Roggenbier, Bière de Garde, Double India Sour, Imperialny Porter Bałtycki... PINTA - warzymy od pierwszego dnia rewolucji piwnej w Polsce.

więcej
PINTA / TANKER All Ryed!

PINTA / TANKER All Ryed!

PINTA / TANKER All Ryed! 14,0° - żytni lager na serio. Podczas warzenia zużyliśmy 200 bochenków czerstwego chleba żytniego i mnóstwo żytniego słodu. Aby zachować jak najwięcej żyta w ciele i duchu - chmieliliśmy w kotle już po zakończeniu gotowania oraz na zimno, w tanku. All Ryed! - to co Polacy i Estończycy lubią najbardziej!

więcej
Złoto dla Imperatora Bałtyckiego!

Złoto dla Imperatora Bałtyckiego!

RateBeer podsumował rok 2015. Podczas oficjalnej gali w Santa Rosa (Kalifornia), w obecności kilkuset gości wręczono medale dla najlepszych piw, browarów i pubów na świecie. Z wielką satysfakcją zawiadamiamy, że użytkownicy portalu RateBeer za najlepszy Porter Bałtycki / Imperialny na świecie w roku 2015 uznali ...polskiego Imperatora Bałtyckiego z Browaru PINTA  Gold medal for the best Baltic Porter in the World goes to.. PINTA Imperator Baltycki 24,7° - by RateBeer.com. Thank you!

więcej
Wielki Finał PINTY Miesiąca 2015!

Wielki Finał PINTY Miesiąca 2015!

PINTA Miesiąca 2015 to 11 całkowicie różnych piw. W sumie od lutego do grudnia dostarczyliśmy 1096 beczek do 84 lokali w całej Polsce. Czas na Finał akcji! PINTA rusza a trasę; Od piątku 18-go do niedzieli 20-go grudnia odwiedzamy 9 miast i co najmniej kilkanaście pubów. Oficjalnie meldujemy się późnymi popołudniami w 9 miejscach..

więcej
Będzie PINTA Barleywine Grand Prix!

Będzie PINTA Barleywine Grand Prix!

Z radością zawiadamiamy - będzie PINTA Barleywine Grand Prix! A to dlatego, że  Grand Prix IV Warszawskiego Konkursu Piw Domowych - którego partnerem jest Browar PINTA - zostało wybrane piwo w stylu American Barleywine uwarzone przez Łukasza Kubickiego (na zdjęciu po prawej). Gratulujemy! Zgodnie z zasadami Konkursu, najlepsze piwo jest warzone wspólnie przez Autora receptury oraz przez Browar PINTA. Postaramy się, aby PINTA Barleywine Grand Prix gotowa była podczas wiosennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa (2016). Foto: Leszek Stachowski.

więcej
PINTA w Poznaniu - 15.08.2015 - zapraszamy!

PINTA w Poznaniu - 15.08.2015 - zapraszamy!

PINTA w Poznaniu - przyjeżdżamy na cały długi dzień - 15 sierpnia 2015. Razem z naszymi przyjaciółmi z PINTA Klepka i Piwna Stopa szykujemy dwa wydarzenia - po południu Warsztaty Kulinarne a wiezorem premierę PINTY Sierpnia - Kentucky Common.  

więcej

STRONA PRZEZNACZONA WYŁĄCZNIE
DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?
TAK / NIE

Web only for adults

ARE YOU 18 YEARS OLD?
YES / NO

ZAPRASZAMY PO OSIĄGNIĘCIU PEŁNOLETNOŚCI

_

come back when you're 18